Gaasi roll söögis ja joogis

Päeva jooksul puutub enamik meist söömise ajal kokku gaasiga, ilma et seda teadvustaks. Gaasi lisatakse söögile ja joogile mitmel põhjusel. Järgnevalt vaatleme neist vaid mõningaid.

Hommikukohv
Paljude jaoks on kohv meie elu puutumatu osa. Kohv on tundlik oksüdeerumise suhtes, mis mõjutab selle maitset. Seetõttu turustatakse seda kaitsekeskkonnas, tänu millele püsib kohv kauem värskena.

Külm eine õhureisil
Lennukis einestades pead olema tänulik gaasile, et sinu söök on värske ja külm. Kuivjää – tahkel kujul süsihappegaas – on maitsetu ja lõhnatu jahutusvedelik. See sobib ka lennukis pakutava toidu jahutamiseks, kuna elektritoitel mehaaniline jahutus ei ole seal võimalik.

Aeg näksida
Pagari- ja kondiitritoodete värskus sõltub taigna temperatuurist. Selle jahutussüsteemis kasutatakse hoolikalt väljaarvutatud koguses külmagaasi, et jahu oleks õigel temperatuuril, mis tagab ka toote samaväärselt hea kvaliteedi.

Külmutatud pitsa
Kui oled laisk ja tahad midagi kiiresti hamba alla saada, võib külmutatud pitsa näida väga hea valik. Külmutatud pitsa konsistents ja maitse säilib tänu jahutusgaasidele, mida kasutatakse koos süsinikdioksiidi ja lämmastikuga. Pitsa külmutatakse kiiresti, et mitte kaotada selle põhja ja täiteosa maitset.

Õlu pärast tööd
Kui jood õlut, ei pääse sa gaasist. Täiuslikuks vaadiõlleks on tarvis spetsiaalset süsinikdioksiidi ja lämmastiku segu, tänu millele on see meeldivalt kihisev.

Süsinikdioksiid tagab süsihappe vajaliku taseme, lämmastik aga surub õlle vaadist välja otse klaasi.